Bayan Sohbet Almanya Sohbet chat bayan odalari

Ücretsiz Facebook’a büyük darbe

2030 yılında 5 milyar kullanıcıya ulaşmayı hedefleyen Facebook’un bu yolda ilerlerken en fazla güvendiği projelerin başında gelen “ücretsiz ama kısıtlı” internet servisi  Free Basics Hindistan’da yasaklandı. Ülkedeki Telekomünikasyon Düzenleme Kurulu (TRAI) tarafından alınan karara göre Free Basics, tarafsızlık ilkesini ihlal ettiği gerekçesiyle yasaklandı.

TRAI aslında geçtiğimiz aydan bu yana Facebook’un ücretsiz-kısıtlı internet servisi Free Basics hizmetini geçici olarak durdurmuştu. O günden bu yana Facebook CEO’su Mark Zuckerberg kararı eleştiren bir yazı kaleme almanın yanı sıra,  Free Basics’e destek aramak için geniş bir kampanya başlatmıştı. Facebook kampanya için 45 milyon dolar gibi para harcamasına karşın, Free Basics için uygulamanan yasağı kaldıramadı. 

>>Facebook kullanıcı sayısı 5 milyara ulaşacak

1454999716_1.jpg

Hindistan Telekomünikasyon Düzenleme Kurulu tarafından verilen yasak kararı sadece Free Basics’i etkilemeyecek. Ülkede mobil veri kullanımını etkilemeden arkadaşlık sitesine giriş  yapılmasını sağlayan Airtel ve yine veri kullanmadan müzik servisini kullanmayı sağlayan Wynk  gibi hizmetlere de kısıtlama getirildi.

Kullanıcıların mobil veri kullanmandan başka bir ifadeyle bazı servislere ücretsiz erişim izni veren hizmetler sunan T-Mobile da daha önce Amerika’da benzer eleştirilere maruz kalmıştı.

Hindistan’da nüfusun sadece %19’luk dilimi internete erişim sağlayabiliyor.  Free Basics hem bu kitleyi artırma hem de Facebook’un kullanıcı sayısını artırma adına önemli bir projeydi. Free Basics sayesinde kullanıcılar Facebook’un yanı sıra yerel haberler kuruluşlarına, BBC, Wikipedia, hava durumu ve sağlık sitelerine ücretsiz giriş yapabiliyordu. 


1000 TL altı alınabilecek en iyi 12 akıllı telefon1454965244_1000-tl-alti-alinabilecek-en-iyi-12-akilli-telefon0.jpg
Kategori: teknoloji

Benzer Konular

Samsung’dan OLED ekrana dev yatırım

Samsung’dan OLED ekrana dev yatırım

OLED panel üretiminde dünya lideri olan Samsung’dan dev bir yatırım daha geliyor. Son olarak daha...

Dell’den oyunculara yönelik monitör

Dell’den oyunculara yönelik monitör

Dünyanın önde gelen donanım üreticilerinden Dell, ilk bilgileri yaz aylarında ortaya çıkan oyunculara yönelik monitör...

Sony yeni nesil lazer projektörleri ile kuralları değiştiriyor!

Sony yeni nesil lazer projektörleri ile kuralları değiştiriyor!

Sony, 5000 ve 6000 lümen parlaklığa sahip iki yeni modelle orta düzey parlaklık yelpazesindeki lazer...

Fitbit, Apple ve Samsung’u geride bıraktı

Fitbit, Apple ve Samsung’u geride bıraktı

Araştırma kuruluşu IDC, 2015 yılı dördüncü çeyrek ve yıl genelinde satılan giyilebilir cihazların satış adetlerine...

Sürekli çalışmaya optimize edilmiş işlemci soğutucusu: Arctic Freezer i11 CO

Sürekli çalışmaya optimize edilmiş işlemci soğutucusu: Arctic Freezer i11 CO

Arctic, sürekli çalışmaya optimize edilmiş yeni işlemci soğutucusu Freezer i11 modelini tanıttı. Arctic Freezer i11 CO adlı model, işlemciyi 150W  TDP gücü ile soğutabilecek.

Yeni Arctic Freezer i11 CO, 480...

Yazıya Yapılan Yorumlar

  1. admin dedi ki:

    Mark Zuckerberg kararı eleştiren bir yazı kaleme almanın yanı sıra, Free Basics’e destek aramak için geniş bir kampanya başlatmıştı. Facebook kampanya için 45 milyon dolar gibi para harcamasına karşın, Free Basics için uygulamanan yasağı kaldıramadı.

© 2013 Bayan Sohbet Almanya Sohbet chat bayan odalari sohbet en canli sitesi google de üst siralarda her daim

avrupa sohbet almanya sohbet bayan sohbet radyo sohbet

Yukarı