Bayan Sohbet Almanya Sohbet chat bayan odalari

Sony yeni nesil lazer projektörleri ile kuralları değiştiriyor!

Sony, 5000 ve 6000 lümen parlaklığa sahip iki yeni modelle orta düzey parlaklık yelpazesindeki lazer ışık kaynaklı (Z-Phosphor™) projektörlerinin sayısını artırıyor. Yeni modeller olan VPL-FWZ65 (6000 lm WXGA) ve VPL-FWZ60 (5000 lm WXGA), kısa süre önce duyurulan VPL-FHZ57 (4100 lm) ile birlikte mevcut WUXGA lazer yelpazesini tamamlıyor. 

Eğitim kurumları, kurumsal ortamlar, büyük mekânlar ve eğlence yerleri dahil olmak üzere çeşitli ortamlardaki ticari uygulamalar için tasarlanan yeni modeller, Sony’nin lazer tabanlı profesyonel projektör modellerinin sayısını 9’a çıkarıyor. 2000 lümenden 7000 lümene kadar çıkan lazer tabanlı projektörler WXGA, WUXGA ve 4K çözünürlüklerde sunuluyor. 

1456314259_1455104077projektor1.jpg

İkili stratejisine bağlı kalan Sony, 3LCD lazer kurulum projektörlerinin lamba tabanlı modellerini de sunmaya devam edecek. Bu yaklaşımı desteklemek amacıyla Sony, iki yeni lambalı projektör de sunuyor: VPL-FW65 (6300 lm WXGA) ve VPL-FW60 (5200 lm WXGA). Bu modeller, lamba tabanlı projeksiyona daha uygun olabilecek kurulum uygulamaları için kullanıcılara daha fazla seçenek sağlayacak. Yeni lazer ve lambalı projektörlerde doğal görünümlü ve canlı renkler üretmek için BrightEra® panel teknolojisi kullanılıyor.

Yeni modeller, üst düzey tüketici eğlence çözümleri için Sony’nin ev sineması projeksiyon sistemlerinde kullanılan “Reality Creation” teknolojisi gibi özelliklerle gelişmiş görüntü kalitesi sunmak için tasarlandı. Reality Creation motoru ayrıntı, netlik ve keskinliği iyileştirerek görüntülerin kalitesini doğal olarak yükseltmek için tüm giriş sinyallerini analiz edip işliyor. Bu, düşük çözünürlüklü WXGA serilerinde bile yüksek çözünürlüklü perspektif sağlıyor. 

Sony’nin lazer ışık kaynağında lamba olmadığı için lambanın ısınmasını veya soğumasını beklemek, eğilme açısını kısıtlamak ve yüksek parlaklık ile yüksek çözünürlük arasında bir seçim yapmak gerekmiyor.

1456314274_1455104077projektor1.jpg

Neredeyse 20.000 saat bakım gerektirmeden çalışacak biçimde tasarlanan lazer projektörlerde bulunan Otomatik Karartma ve Otomatik Parlaklık gibi enerji tasarrufu özellikleri, kullanım ömrü boyunca toplam sahip olma maliyetini geleneksel lamba kaynaklı projektörlere kıyasla önemli ölçüde azaltıyor. 

4 yeni modelde de motorlu geniş lens kaydırma özelliği bulunuyor. Bu özellik zorlu ortamlarda kurulum için ideal bir çözüm sağlıyor. Örneğin, projektör ekrandan daha yukarı kurularak izleyicilerin görüş hatları korunuyor veya tavandaki HVAC borularından etkilenmemesi için yatay olarak kurulabiliyor.

Ayrıca yeni modeller, kısa yansıtma açılı lens ve 4,84:1 yansıtma aralığına kadar destek sunan tele yakınlaştırma lensi gibi isteğe bağlı çeşitli lenslerle birlikte kullanılabiliyor. Bayonet lens bağlantı sistemi ise lensin kolay ve hızlı bir şekilde değiştirilmesini sağlıyor.

Sony’nin en yeni lens seçeneği olan VPLL-3003 ultra kısa yansıtma açılı lens, 3LCD projektörlere yönelik dünyanın ilk değiştirilebilir ultra kısa yansıtma açılı lensi. Bu lens, büyük ayna sistemi sayesinde odağı netleştirirken görüntü bozulmasını en aza indiriyor ve lens kaydırma ve odaklama işlevlerini uzaktan kumandayla kolayca ayarlamaya imkân sunuyor. 0,33:1 yansıtma açısı oranı, dar alanlarda kullanılmasına olanak tanıyor.

Minimum yansıtma açısı mesafesiyle (140 inç diyagonal görüntü için 39 inç yansıtma açısı mesafesi) 80 inçten 300 inçe kadar diyagonal görüntü yansıtabilen lens; küçük toplantı odaları, bilgi ekranları veya müzelerde kullanım için ideal bir çözüm sunuyor.

Yeni modellerin hepsinde HDBaseTTM arabirimi bulunuyor. Bu arabirim, 100 metreye kadar tüm video, ses, kontrol ve IP sinyallerini ileten tek bir kablo kullanarak bağlantı kurmayı kolaylaştırıyor ve toplam sistem maliyetlerini azaltıyor.

Sony ayrıca, aynı kurulumda kullanılan farklı modellerin entegrasyonunu kolaylaştırmak amacıyla Sony projektör serisi için sezgisel ve birleşik yeni bir kontrol protokolü geliştirdi. Crestron, Extron ve AMX‘in aralarında bulunduğu kontrol sistemi üretim ortakları, Sony’nin yeni kontrol protokolünü destekleyecek.

Sony Profesyonel Çözümler Avrupa İş Projektörleri Ürün Müdürü Robert Meakin, “Bugün yükseköğretim pazarı ve kurumsal pazarlara yönelik yeni kurulum projektörlerimizi tanıtıyor olduğumuz için heyecanlıyız. “İhtiyaçlarına uygun çözümleri sağlamak için müşterilerimiz, iş ortaklarımız ve bayilerimizle birlikte çalışmak bize gurur veriyor. Sony lazer projeksiyonda pazar lideri olsa da müşterilerimizle yaptığımız görüşmeler, bize lamba teknolojisinin de hala eşit derecede önemli olduğunu söylüyor. İkili lazer ve lamba stratejimiz aracılığıyla her iki teknolojiyi desteklemeye devam edeceğiz: Lazer tabanlı bir projektör tanıttığımızda lambalı bir model de sunacağız. Hepsinden önemlisi, hangi teknolojiyi kullanırsak kullanalım, üstün renk kalitesi ve görüntü netliği sağlayan çözümler geliştirmeye odaklanıyoruz.” dedi. 

Sony’nin yeni projektörleri Avrupa’da aşağıdaki tarihlerde satışa sunulacak:

• VPL-FWZ65, 6000 lm WXGA, Lazer, Nisan 2016
• VPL-FWZ60, 5000 lm WXGA, Lazer, Mart 2016
• VPL-FW65, 6300 lm WXGA, Lamba, Haziran 2016
• VPL-FW60, 5200 lm WXGA, Lamba, Mayıs 2016

bayan,sohbet,chat almanya,cet,avrupa

Kategori: teknoloji

Benzer Konular

Ücretsiz Facebook’a büyük darbe

Ücretsiz Facebook’a büyük darbe

2030 yılında 5 milyar kullanıcıya ulaşmayı hedefleyen Facebook’un bu yolda ilerlerken en fazla güvendiği projelerin...

Samsung’dan OLED ekrana dev yatırım

Samsung’dan OLED ekrana dev yatırım

OLED panel üretiminde dünya lideri olan Samsung’dan dev bir yatırım daha geliyor. Son olarak daha...

Dell’den oyunculara yönelik monitör

Dell’den oyunculara yönelik monitör

Dünyanın önde gelen donanım üreticilerinden Dell, ilk bilgileri yaz aylarında ortaya çıkan oyunculara yönelik monitör...

Fitbit, Apple ve Samsung’u geride bıraktı

Fitbit, Apple ve Samsung’u geride bıraktı

Araştırma kuruluşu IDC, 2015 yılı dördüncü çeyrek ve yıl genelinde satılan giyilebilir cihazların satış adetlerine...

Sürekli çalışmaya optimize edilmiş işlemci soğutucusu: Arctic Freezer i11 CO

Sürekli çalışmaya optimize edilmiş işlemci soğutucusu: Arctic Freezer i11 CO

Arctic, sürekli çalışmaya optimize edilmiş yeni işlemci soğutucusu Freezer i11 modelini tanıttı. Arctic Freezer i11 CO adlı model, işlemciyi 150W  TDP gücü ile soğutabilecek.

Yeni Arctic Freezer i11 CO, 480...

Yazıya Yapılan Yorumlar

  1. admin dedi ki:

    türkiyenin en iyi lazer projektörler maxsohbet chat odalarinda

© 2013 Bayan Sohbet Almanya Sohbet chat bayan odalari sohbet en canli sitesi google de üst siralarda her daim

avrupa sohbet almanya sohbet bayan sohbet radyo sohbet

Yukarı